FEHMİ KANLI'DAN ECZACI M.ORHAN GÖREN' E TAM DESTEK

Ceyhan’da en çok merak edilen hususlardan bir tanesi AK Parti’de Aday Adaylığına hazırlanan Ecz. Mehmet Orhan Gören A.Adaylığını neden açıklamadı?
Bu haber 17 Eylül 2013 eklenmiş ve 1700 kez görüntülenmiştir.

Ceyhan'da hemen hemen tüm gazetelerde manşet olan, afişleriyle süsleyen,dışarıda el ilanları,billboardlarla bir çok reklamlarını yaptıran A.Adaylarını görmekteyiz.Ecz M.Orhan Gören'in her yerde ismi geçmesine rağmen A.Adaylığını açıklamamasının nedeni neydi?Ceyhan'da Ak Parti'den Ceyhan Bld. Bşk A.adayı olacak mı? Tüm merak ettiklerimiz sorunun cevabını yakın çalışma arkadaşı,  Femi Kanlı'dan öğrenelim;
-H.Basri : Ecz. M.Orhan Gören’i, çalışma arkadaşı olarak nasıl tanıyorsunuz? Bize M.Orhan Gören’in bilinmeyen yönlerini de anlatır mısınız?
-Fehmi Kanlı : Mehmet Orhan Gören’i tanıdığımdan bu yana; güven veren, gerçekten dürüst ve çok yetenekli bir arkadaşımızdır. Tanıdığım kadarıyla çok bilgili, adaletli, dürüst bir insandır. Mehmet Orhan gören gerçekten de sözünün eri, sözünde duran, randevularını titizlikle takip eden ve uygulayan insandır. Bilinmeyen yönleri o kadar çoktur ki! Ziyaretlerde bulunduğumuzda insanların sorunlarını dinleyip çalışma ofisimize geldiğimiz vakit masaya yatırılan konular, ziyarette bulunduğumuz insanların hemen sorununu çözme gayretine giden biridir. Yardım etmek her Müslüman’ın görevidir. Ama bilesiniz ki, yardımlar tüm komu oyunun gözü önünde yapılmaktadır. Orhan Gören’in o kadar çoktur ki yardım ettikleri, özellikle bizlere yapılan yardımların duyrulmaması adına talimat verir. Ve buna çok özen gösterir, Allah razı olsun. Güven çok önemlidir. Sizler insanların en darda olduğu vakit koşarsanız, insanlar yanınızda olurlar. Mehmet Orhan Gören en darda olan insanlara bile, siyaset yapmadan sonuna kadar yardımda bulunuyor. Çalışma ofisimizde zaman zaman çok hararetli tartışmalar da yaşanıyor. Ziyaretlerde bulunan insanların, sıkıntılarını not aldığımız vakit bir an önce çözüme kavuşturmak için, saatlerce tartışarak evimize gece vakitleri gittiğimiz oluyor. İnsanların sıkıntılarını çözmeden hiç kimseye izin vermiyor, bu da gösteriyor ki, özen verdiği ve halk tarafından aldığı güven doğrultusunda mücadele ettiği…
-H.Basri : Bildiğim kadarıyla eskiden CHP’liydiniz, şimdi neden AK Parti’yi tercih ettiniz ?
Fehmi Kanlı: bildiğiniz gibi, ben CHP kökenli bir ailenin çocuğuyum. Kişisel düşüncem CHP’nin topluma güven verememesi, projeleri olmaması, bunun karşılığında da Adalet ve Kalkınma Partisinin büyük projeler olması, topluma güven vermesi, ülkeyi iyi yönetmesinden dolayı milletin partisi olmuştur. Yaptığı icraatlardan dolayı Adalet Kalkınma Partisini tercih ettim. Sağlık ve eğitim konusunda büyük devrimler yapması, herkesin bildiği 10, 12 yıl önce, insanlar hastanelerden cenazesini alamıyordu. Hastaneye düşüldüğü zaman insanlara sorulan ilk sorulan soru sağlık karnesi var mı? Ama şimdi yeni doğan çocuklar 18 yaşına kadar sigortalı, bunu yıllar önce söyleseydiler kimse inanmazdı. Eğitim konusunda da büyük devrimler yaptı. Okullar açıldığı halde 1 ay sonra kitaplar bulunmuyordu, şimdi ise okul açıldığı ilk günden berri ücretsiz olarak kitaplar dağıtılıyor. Öyle ki, tablet bilgisayarlar bile öğrencilere dağıtılıyor. Eskiden Bağ kur ve emekli sandığı, sigortalarının eczaneleri ayrıydı. Tüm sigortalar sosyal güvenlikte tek çatı altında topladılar. Türkiye’nin en büyük sorunlarından sağlık ve eğitimde, AK Parti hükümeti devrim yaptı. Ve bunları gören her birey, yaşayan her insan AK Parti hükümetinin yaptığını göz ardı edemezdi. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ın güven verip, Türkiye’yi en iyi yere taşıyan bir liderdir. Hükümetimizi Allah başımızdan eksik etmesin . Türkiye’yi dünyanın en iyi ülkesi haline getirdi. Ekonomiyi en iyi yerlere taşıdı ve bende bu vatanda yaşayan birey olarak Ak Parti’nin, milletin partisi olduğunu gören, bilen biriyim.
-H.Basri : Uzun yıllardır AK Parti’ye destek veren, yaklaşık 2500 üye kaydı yaptıran, AK Parti’nin duayenlerinden olan siz, neden M.Orhan Gören’i seçtiniz ? veya destek verdiniz desek daha doğru olur! ..
-Fehmi Kanlı : Ceyhan’da şehir yapılanması insanlara hizmet ve Ceyhan’ın geleceği iyi olmayacağından dolayı, Ceyhan’ın mutlaka AK Parti’nin kazanması şarttır. Çünkü, AK Parti belediyeciliği iyi uygulayan bir partidir. Bunun içinde insan ister ki, iyi bir adayla seçime girelim, seçimi kazanalım. Belediye seçimlerini büyük bir oy potansiyeli olan, halka güven veren ve herkesimden oy alabilecek, halkın içinden gelen, halka kulak veren, halkın güvenini kazanan yetenekli,gerçekten de adalet sahibi olan Ecz. M.Orhan Gören ile kazanacağımızı bildiğim için destek veriyorum.
-H.Basri: Uzun Zamandır gözlüyorum. M.Orhan Gören A.Adaylığını açıklamamasına rağmen herkesin dilinde, Aday Adaylığı açıklaması neden yapmadı ?
-Fehmi Kanlı : Ecz. M.Orhan Gören tecrübeli ve deneyimli bir siyasetçidir. Adalet ve Kalkınma Partimizin tüzük ve programına iş sırasına ve parti disiplinine uyan bir siyasetçidir. Siyasette yersiz showlara, gereksiz yapay politikalara yer yoktur. Orhan bey, çalışma ofisini açtığı zaman ilk günkü toplantıda çalışma ekibine vermiş olduğu ilk talimat, hiçbir partinin aday adayına çirkin konuşmayın, asla yalan söylemeyin, ve asla karalama politikası yapmayın olmuştur. Orhan bey, çalışma ekibini oluştururken liyakatlı insanlardan oluşturmayı tercih etti. Ve çalışma ekibine çok önem vermektedir. Partimiz A.Adaylığı tarihini açıkladıktan sonra Sayın M.Orhan Gören de A.Adaylığını açıklayacaktır. Biz, Aday Adaylığını açıklamadık fakat çalışmamız tüm hızıyla sürüyor. Gece gündüz çalışıyoruz. Zamanı geldiği vakit tüm basın mensubu arkadaşlarımıza açıklamamızı yapacağız. Ziyaretlere giderek, çalmadık kapı bırakmayarak, insanların fikirlerini de alarak büyük projeler hazırlıyor ve üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Sahipsiz bir Ceyhan'a sahip çıkacak sosyal barışın sağlanmadığı,bir Ceyhan'a sosyal barışı sağlayabilecek,kültürlü,bilgili,tecrübeli,sözünün eri bir insan Eczacı MEHMET ORHAN GÖREN'e DESTEK verelim..Tüm Sevgili Ceyhan'lı hemşehrilerime sayğılar sunarım,, CEYHAN GÜNCEL GAZETESİ adına bu güzel haberin mimarı Eczacı M.Orhan Gören Bey'e tek dileğimiz YOLUN AÇIK OLSUN diyoruz...
 

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları