KENT KONSEYİ'NDEN MEYDAN TEŞEKKÜRÜ

Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nun dile getirdiği kent meydanı önerisi, Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul edildi.
Bu haber 17 Şubat 2019 eklenmiş ve 310 kez görüntülenmiştir.

KENT KONSEYİ'NDEN MEYDAN TEŞEKKÜRÜ

 

Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nun dile getirdiği kent meydanı önerisi, Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul edildi.

 

Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak konuyla ilgili yayınladığı mesajda "Adana Kent Konseyi olarak; Adana’nın tarihi, kültürü ve sosyal yaşantısına atıflar yapan, uygulanabilir, çağdaş ve geleceği anlatan nitelikleri içeren bir meydan projesine ihtiyaç duyulduğunu bir süre önce belirtmiştik. Önerimizin Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından dikkate alınması ve görüşülmesi sonucunda, Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı üçüncü oturumunda kente yeni bir meydan kazandırılmasına karar verilmiştir." diye konuştu.

 

Mesajında projenin detaylarına da yer veren Ömer Güner Sazak, "Söz konusu proje, Meryem Abdurrahim Gizerler Ortaokulu'nun yıkılarak yerine iki okul yapılması ve yıkılan yerin meydana dönüştürülmesi şeklinde gerçekleşecektir. İnanıyoruz ki bu meydan; Adana halkının sosyal ve kültürel aktivitelerini zenginleştirecek, kentin mekansal ve görsel kalitesini arttıracak, Adana'da bir çekim merkezi oluşturacaktır." ifadelerini kullandı.

 

Başkan Sazak, Adana Kent Konseyi'nin kamu kurumları, sivil toplum ve halk arasında bir köprü görevi gördüğünü hatırlatarak; "Çalışmalarımıza her zaman destek veren Başkanımız Hüseyin Sözlü'ye teşekkür ederiz" dedi.

ETİKETLER :
YORUMCULARIN DİKKATİNE
İmlası bozuk, büyük harfle yazılan, hakaret niteliği taşıyan, argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Yazılım
Uyumlu Web Tarayıcıları